« LEP 2017, UCLA , Los Angeles! | Main | Suvelaager väliseesti noortele Lõuna-Eestis, august 2017: KANDIDEERIMISE TÄHTAEG on 15. märts 2017! »
Saturday
Mar042017

Eesti Kultuuripäevad toovad New Yorki ainulaadsed esinejad

Eesti Kultuuripäevad 2017 raames oodatakse New Yorki ainulaadseid esinejaid.

https://www.estonianculture.org/registration 

Kallid Kultuurfondi liikmed! 

Suur tänud Teie järjepideva toetuse ning entusiasmi eest. 
Meil on rõõm esitleda Teile tänavuste kultuuripäevade korraldajaid ning osa etteastetest.

2017. aasta programm sisaldab etteasteid erinevatest kultuuri valdkondadest. Oleme oma programmi koostamisel erilist rõhku pööranud kava mitmekesisusele ja sobivusele igale kuulajaskonnale. Selle aastased kultuuripäevad on korraldatud kahe vabatahtliku Kadri Napritson-Acuna ja Valev Laube poolt koostöös Eesti Kultuurfondiga. Kuigi lõplik programm on alles kokkupanemisel, soovime siiski anda väikese ülevaate juba kinnitatud üritustest.

Programm sisaldab:

  • Heie Treieri loeng Louis Kahnist. Ettekanne teemal "Kahn. Saarlane", mis sisaldab endast eesti päritolu Louis Kahni suhteid Eestiga. Visuaalse taustaetteastega astuvad üles ka kunstnik Jaanika Peerna ja David Rotherberg.
  • Piret Raud'i ning Kätlin Vainola loeng-töötuba lastele, milles Piret Raud esitleb oma raamatut "Mister Bird's Story" (Härra Linnu lugu), ning Kätlin Vainola viib läbi loovkirjutamise töötoa.
  • Näitus "40 aastat Eesti Kultuuripäevi New Yorgi", kus koostöös väliseestlaste Heinrich Tootsi ja Mare Valgemäega panevad korraldajad kokku näituse nende isikliku arhiivi põhjal Eesti Kultuuripäevade kavadest viimase 40. aasta jooksul.
  • Ott Lepland ja Tanja Mihhailova kontsert. Esitusele tuleb Eesti uuemat ja vanemat vokaalmuusikat.
  • WAF koori kontsert New Yorgi Skandinaavia Majas ja Eesti Evangeelimi Luteri Usu Kirikus (128 E 88 St & Lex Ave). WAF koor on Eesti tutuim kaasegset kui ka traditsionaalsemat rahvalikku ja rahvusvahelist muusikat esitav Eesti show-koor. Läbi kahe väga erinevate kontserdi on kuulajatel võimalilk tutvuda nii Eesti laulupidude ja koorimuusikaga kui ka kaasaegsemate lugudega Eesti ja maailma muusika repertuaarist.
  • Tallinna Linnateater toob meieni etenduse "Kes kardab Virginia Woolfi?" osades Linnateatri kolleegipreemia parim meesosatäitja Andrus Vaarik, Epp Eespäev, Argo Aadli ja Kristiina-Hortensia Port.
  • Kohaliku kunstniku Uno Habakukk näituse avamine New Yorgi Eesti Majas.
  • Esimese Eesti teemalise Broadway muusikali "the innocence" uute lugude esiettekanne, kus teevad kaasa Kristi Roosmaa Tottell (The Art Hustle, Silk Stockings), Casey Erin Clark (Les Miserables), ning WAF koor. Muusikal on kirjutatud David Austin ja eestlase Alari Koelkoostööl.

Lisanduvad veel loenguid, ettekandeid ning kontserte, kuna programm on igapäev täienemas ja vastavalt finantsilistele võimalustele püüame seda täiendada jooksvalt.

Reader Comments

There are no comments for this journal entry. To create a new comment, use the form below.

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
Some HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>