« Stanford event (9/24): Democracy Rebooted: President Ilves of Estonia on Election Technology, Silicon Valley | Main | Baltic Diaspora Exhibit in Philadelphia: June 22-August 30, 2015 »
Thursday
Aug202015

Lääneranniku Eesti Päevad tõid Kanadasse kokku ligi tuhat eestlast

ETV. 19.08.15

Lääneranniku Eesti Päevad tõid Kanadasse Whistlerisse kokku ligi tuhat osalejat Põhja-Ameerikast ja Eestist. Festival toimus sel aastal juba 32. korda ja traditsiooniliselt sisustasid selle koorilaul, rahvatants, perepiknikud ning mitmed muud ulgu- ja kodueestlaste meeleolukad ettevõtmised.

Populaarne mägikuurort asub 7600 kilomeetri ja 10 tunni kaugusel Eestist. Laiem maailm teab seda linna Vancouveri 2010. aasta taliolümpiamängude toimumispaigana ja just seal autasustati Kristina Šmigun-Vähit hõbemedaliga.

2015. aasta augustis toimusid Whistleris Lääneranniku Eesti Päevad, kuhu tulid kokku Lääneranniku eestlased. Need on USA-s Los Angelese, San Francisco, Seattle'i ja Portlandi ning Kanadas Vancouveri kandi eestlased.

Whistlerisse on ühtekokku tulnud tuhatkond eestlast, ligikaudu 130 neist on aga kohale tulnud Eestist. Küllap on kodueestlaste suur esindatus ka tänavuse festivali suurim eripära. Ikka selleks, et hoida tugevana meie ühist kultuuripärandit mõlemal pool maailmamerd ja hoida uhkelt Eesti lippu.
Toimetas
Riho Nagel

Click here for Link to videos