« ERKÜ poliitiline töö | Main | ERKÜ auhinna õhtusöök ja ``Eestlased Ameerikas`` seminar / EANC Hosts Award Dinner and “Estonians in America” Seminar »
12:06PM

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides jõulutervitus - detsember 2014

Jõulud on rahu ja õnne aeg, aeg millal sündis Jeesuslaps, inimeste päästja kes toob rahu ja head meelt kõigile.  Meil aga läheb vahest meelest, et Jeesus ise oli hädaohus, sest Kuningas Herod plaanis tema surma, kartes ohtu oma võimule, ning saatis oma sõdurid last otsima.  Joosep viis kiiresti oma perekonna Egiptusesse, et sellest ohust pääseda.

Tänapäeva sündmused on jälle ohtu toonud, mitmel pool maailmas.  Meid paneb kõige rohkem muretsema Venemaa agressioon Ukrainas ja kasvav oht tema naabritele, eriti balti riikidele.  Selle ohu eest ei saa põgeneda, vaid tuleb teisiti selle vastu seista.  Õnneks on meil liitlasi USA-s kes jagavad meie muret ja kellega koos on võimalik mõndagi saavutada.

Rõõmustav uudis on Kongressis vastu võetud ja peatselt Obama allkirja ootamas seadusandlus, mis lisab uusi Venemaale suunatud sanktsioone ja võimaldab tõhusamat militaarset abi andmist Ukrainale.  Ukraina võitleb mitte ainult enda, vaid ka Euroopa eest.  See on tähtis saavutus, et USA Kesk- ja Ida-Euroopast päritoluga keskorganisatsioonide töö on vilja kandnud selle seadusandluse õnnestumisega viimasel minutil enne Kongressi istungi lõppu.  

Keegi meist ei tea, mida tulevik toob.  Venemaa majanduslik olukord läheb imekiirelt alla mäge.  Kuidas see mõjutab tema käitumist on raske ette ennustada.  Kuid oleme kindel selles, et sammud mida on siiani võetud kaitsmaks balti riike, ja Euroopa riikide üldine ärkav arusaam ohust mis tuleb Venemaalt, saavad meid ainult aidata.  Meie valvsus ja kiire reageerimine sündmustele on praeguses olukorras väga tähtis.

Soovin teile kõigile rahulikke jõulupühi ja loodame, et uus aasta toob rahu ja paremaid aegu igal pool maailmas.  Tänan teid ERKÜ-le osutud abi eest ja olen kindel, et saame teie abi peale ka tulevikus loota.  Nagu Jumal kaitses Jeesuslast, hoidku tema Eestit!

Parimate tervitustega,
Marju Rink-Abel
Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides esimees